Kino Kabaret 2012

NATÁČEJTE KRÁTKÉ FILMY ZA 2 x 60 HODIN! ZAVAŘ SI S KINEM PRAHA

Chcete natáčet v Praze? Chcete se setkat s filmaři z celého světa a najít si nové přátele? Chcete být alespoň na chvíli filmová hvězda? Chcete svůj film vidět na plátně kina? Chcete zažít trochu stresu při natáčení a realizaci filmu v krátkém čase 3 dnů? Chcete zažít něco neopakovatelného a tento zážitek navždy zaznamenat na filmové médium?...

Zveme všechny REŽISÉRY, KAMERAMANY, STŘIHAČE, HERCE, SCÉNÁRISTY, ZVUKAŘE, OSVĚTLOVAČE, HUDEBNÍKY, HUDEBNÍ SKLADATELE, SPECIALISTY NA EFEKTY, KLAPKY, POMOCNÍKY, KOSTYMÉRY, MAKE-UP ARTISTY, aby se přihlásili na druhý ročník mezinárodního filmového workshopu a filmové přehlídky Kino kabaret Praha, který se uskuteční ve dnech 24.-29. září 2012 v pražském klubu NoD (Dlouhá 33). Ten se na 6 dní stane Kinolabem, základnou pro setkávání filmařů, tak postprodukci materiálu natočeného v rozmezí 2 x 3 dny a zároveň i projekci vytvořených filmů pro veřejnost.

Letošní novinkou budou tzv. SILENT SCREENINGS, čili produkce němých filmů, které budou během projekce doprovázeny živou hudbou. Proto vyzýváme i HUDEBNÍKY, aby neváhali a přihlásili se a předvedli své umění přímo na pódiu a doprovvodili některé němé filmy, které vzniknou na Kino Kabaretu živou hudbou (může se jednat jak o improvizaci, tak předem s režisérem dohodnutou kompozici).

2. Kino kabaret Praha

od 24. září  do 29. září 2012

Kino kabaret je rozdělen do 2 třídenních sessions, každá z nich má 60 hodin.

PŘIHLÁŠKY: Přihlašovat se lze nepřetržitě až do naplnění kapacity (max. 100 účastníků) ZDE.  
Jména přihlášených naleznete ZDE (vaše jméno se na seznamu objeví poté, co se přihlásíte a v přihlášce souhlasíte se zveřejněním jména – bereme prvních 100 lidí podle toho, jestli pro ně máme ubytování nebo pokud si ho dokáží zařídit, pokud nejsou z Prahy).

Účastnický poplatek za jednu 3-denní session činí 400 Kč (16 EUR). Poplatek za obě sessions činí 700 Kč (28 EUR). Poplatek se platí při registraci.

Poplatek je určen na krytí organizačních nákladů a snídaní pro účastníky.

Vstupné pro diváky (mimo účastníky Kino kabaretu) na projekci filmů do NoDu je 60 Kč.

Potvrďte svou účast ZDE.

KINOLAB: NoD – Dlouhá 33, Praha 1


View Larger Map

Kinolab NoD bude otevřen NONSTOPKino lab bude po dobu konání otevřen veřejnosti a návštěvníci galerie a kavárny NoD se tak budou moci v případě zájmu zapojit do probíhajících filmových projektů.

Vybavení: Organizátoři akce poskytnout pouze základní vybavení (budeme půjčovat své vlastní základní vybavení, kino lab bude vybaven několika počítači na střih a mikrofony), proto doporučujeme, abyste si vzali své vlastní kamery, notebooky na střih, stativy, mikrofony atd.
V kino labu bude k dispozici: kostymérna, rekvizity,  místnost na natáčení zvuku, zvuková technika, pódium s divadelními světly a mikrofony, projektor, wi-fi připojení.

Organizátoři neručí za poškození či odcizení vašeho vybavení v době konání workshopu. Své vybavení si označte a střežte ve svém zájmu. V kino labu je místnost na uložení vašeho vybavení.

JÍDLO:

Občerstvovat se můžete v kavárně NoD

Snídaně bude poskytnuta zdarma každé dopoledne.

Večeře lze podle zájmu účastníků domluvit za přátelskou cenu v NoDu.

UBYTOVÁNÍ:

Ubytování pro zahraniční účastníky bude poskytnuto formou couchsurfingu nebo přespání u některých z organizátorů či českých účastníků. Zároveň prosíme pražské účastníky, aby nabídli své volné postele a gauče kolegům ze zahraničí! Tuto možnost zaškrtněte v přihlášce. Děkujeme. Více informací o ubytování ZDE.

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

Neděle 23.9. 2012 Příjezd a ubytování zahraničních účastníků / Příprava kino labu (odpoledne)/

19:00 Welcome drink v kavárně NoD   – možnost registrace a poznat se s ostatními účastníky! Doporučujeme!!!

1. SESSION

pondělí 24.9. 

10:00 – 11:00 akreditace účastníků, snídaně  v kinolabu NoD

11:00- 12:00  představení účastníků, výběr scénářů a sestavení filmových týmů 

od 12:00 – ? realizace filmových projektů

úterý 25.9.

10:00- ? natáčení, postprodukce natočeného materiálu v kinolabu NoD (postprodukce v kinolabu- přístup celou noc)

středa 26.9. 

celý den pokračování postprodukce

18:00 deadline na odevzádní vyexportovaných filmů

20:00 veřejná projekce v divadelním sále NoD

23:00 After-party

2. SESSION

čtvrtek 27. 9.

10:00-12:00 akrditace nových účastníků, snídaně, výběr scénářů a sestavení filmových týmů 

od 12:00 – ? realizace filmových projektů

pátek 28.9.

celý den natáčení a postrprodukce

sobota 29.9. 

celý den pokračování postprodukce

18:00 deadline na odevzádní vyexportovaných filmů

20:00 veřejná projekce v divadelním sále NoD ( v 2. části večera se promítají  filmy, které režiséři natáčeli po celou dobu workshopu čili nikoliv 3 ale 6 dní)

23:00 After-party v NoD (DJ’s)

FILMY:

Režisérům se dává naprostá volnost ve filmové tvorbě. Lze natočit jak hrané, animované, dokumentární, tak i experimentální filmy. Filmy se mohou natáčet v jakémkoliv jazyce, prosíme však o to, aby měly anglické titulky a byly tak srozumitelné i zahraničnímu publiku. Filmy by měly mít délku 1-10 minut. V případě, že některý z režisérů chce natočit delší film (10-20 min) a chce na to využít celou délku Kino Kabaret workshopu (čili 6 dní), nechť tuto možnost zaškrtou v přihlášce. Parametry exportu filmů budu k dispozici během postprodukce. Prosíme dále střihače, aby na konec filmů nezapomněli dát závěrečný slot se všemi logy partnerů (dodáme během workshopu).

Komunikačním jazykem workshopu je ANGLIČTINA.

Máte ještě nějaké otázky? Kontaktujte nás ZDE.

*Partneři akce jsou: NoD, Bageterie Boulevard, MČ P5, Farcaster, iStyle*