Kino Plzeň 2015

Chcete natáčet v Plzni – Evropském městě kultury 2015? Chcete se setkat s filmaři z celého světa? Chcete být alespoň na chvíli filmová hvězda? Chcete svůj film vidět na plátně kina? Chcete zažít trochu stresu při natáčení a realizaci filmu v krátkém čase? Chcete zažít něco neopakovatelného a tento zážitek navždy zaznamenat do filmu? Chcete si natočit film ve vlaku nebo ve vlakové zastávce? Nebo ve starých uličkách města Plzeň, pivovaru, industriálních prostorách DEPO2015 , u jedné ze čtyř plzeňských řek nebo jiných zajímavých místech?

Stačí se přihlásit, vymyslet krátký filmový projekt (maximální stopáž: 10 minut), který chce účastník realizovat, popř. se přidat do týmu k někomu jinému. Kino kabaretu se dá účastnit jako režisér, scénárista, kameraman, herec, zvukař, střihač, osvětlovač, hudebník, skladatel, animátor, specialista na VFX efekty, produkční, maskér, kostymér, asistent nebo jakkoliv jinak se kreativně podílet na vzniku filmu. Pokud má režisér ambicióznější projekt a potřebuje na vytvoření filmu delší čas. Vedle toho budou vznikat i tzv. “Quickies”, čili krátký film do stopáže 1-2 min. Účast je zcela nesoutěžního charakteru – naopak účastníci mezi sebou nesoutěží, naopak si vzájemně vypomáhají a filmy nejsou nijak komerčně využívány. Tím se náš projekt liší od 48h projeku.

První den dopoledne se všichni účastníci shromáždí v kino labu na, kde prezentují před účastníky svůj filmový projekt včetně požadavků na doplnění svého filmového týmu z řad dalších účastníků, popř. se přidají k projektu jiného filmového týmu. Vlastní filmový projekt, stejně jako vybavení filmovou technikou není nutností, ale nespornou výhodou každého účastníka. Po úvodní prezentaci se vytvoří týmy a natáčení může začít.
Další den zpravidla probíhá postprodukce natočeného materiálu v kino labu, skládá se hudba, stříhá se a dodělávají se poslední úpravy filmů a večer následuje projekce již hotového filmového díla v kině.
Celkově je Kino kabaret rozdělen do 2 úseků (tzv. sessions), 48-hodinová od 18.-20.9. a 72-hodinová od 21.9.-23.9., přičemž každá session je zakončena jednou projekcí a závěrečnou galaprojekcí vybraných filmů v Praze na NÁKLADOVÉM NÁDRAŹÍ ŽIŽKOV dne 24.9 2015.

Map_of_Kino_Plzen_places

Kino Lab:

ZASTÁVKA PLZEŇmapa
Zde mají účastníci možnost se scházet, diskutovat, tvořit, stříhat, odpočívat, uskladnit si techniku, připojit se na wi-fi…– Zastávka Plzeň bude naší základnou po dobu celého workshopu. Účastníci by si měli vzít své vlastní vybavení na natáčení a střih. Organizátoři poskytnou jen základní vybavení.

Ubytování:

PAPÍRNA PLZEŇmapa
ubytování je poskytnuto účastníkům ve společných prostorách v 1. patře zrcadlového tanečního sálu Papírny Plzeň – je nutné si dovézt vlastnÏ spacák a prvních 15 přihlášených dostane jako bonus matraci.
Pokud nechcete využít tohoto ubytování, můžeme vám doporučit hostely/ubytovny v okolí – jejich cena se pohybuje kolem 250-350 Kč/noc.

JÍZDNÍ ŘÁD:

1. 48h SESSION 18.-20.9. 2015

pátek 18.9. odpoledne – příjezd, akreditace, ubytování, prohlídka města Plzeň, 21:00 welcome party v kavárně PAPÍRNA PLZEŇ
sobota 19.9. 10:00 – akreditace, snídaně, přestavení účastníků, produkční meeting – výběr scénářů a sestava filmařských týmů, 12:00-až dále – příprava a realizace filmů
neděle 20.9. postprodukce natočeného materiálu v kino labu (celý den až do cca 18:00, pak se všichni přemisťují na projekci hotových filmů), 20:00 promítání filmů v DEPO2015

2. 72h SESSION 21.-23.9. 2015

pondělí 21. 9. 10:00 snídaně, produkční meeting – výběr scénářů a sestava filmařských týmů, 12:00-?? – realizace filmů
úterý 22.9. dotáčky, postprodukce
středa 23.9. postprodukce, 18:00 deadline na odevzádní filmů, 20:00 projekce v PAPÍRNA PLZEŇ

čtvrtek 24.9. – úklid, odpoledne odjezd do Prahy
21:00 projekce filmů z Kino Kabaret Plzeň na Nákladovém Nádraží Žižkov, Praha

SLEDUJTE KINO PRAHA NA FACEBOOKU! facebook.com/kinopraha

PŘIHLÁŠKY:

Přihlašovat se lze nepřetržitě až do naplnění kapacity (max. 50 účastníků) ZDE.

Jména přihlášených naleznete ZDE (vaše jméno se na seznamu objeví poté, co se přihlásíte a v přihlášce souhlasíte se zveřejněním jména – bereme prvních 50 přihlášených).
Účastnický poplatek za jednu session činí 800 Kč. Poplatek za obě sessions činí 1500 Kč. Poplatek se platí převodem na účet Kino Praha, o.s. – viz info po vyplnění a odeslání online přihlášky.
Poplatek je určen na krytí organizačních nákladů a snídaní pro účastníky a poskytnutí ubytování v Papírna Plzeň.
Vstupné pro diváky (mimo účastníky Kino kabaretu) je dobrovolné.
Potvrďte svou účast a sledujte aktuální informace na FACEBOOK události.

Partnery Kino Kabaretu Plzeň jsou

Zastávka Plzeň, Papírna Plzeň, DEPO2015, Plzeň – Evropské mesto kultury 2015, Radio 1, NISI MASA – European Network of Young Cinema